crussor
crussor (üye)
İstanbul / Meraklı

Memory Stick Pro Mu Cf Mi?

Merhaba,
bu kartların birbirlerine göre ne tür +'ları veya - ' leri var. Yani Memory Stick Pro Niye bu kadar pahalı da CF ona göre niye bu kadar ucuz? Ve tecrübenize dayanarak siz hangisini tercih edersiniz? ( Ben 512 MS Pro almayı düşünüyorum ama karar veremedim ) İlgilenirseniz sevinirim.

Tarih: 1 Haziran 2004, 01:15 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Tarihsel sıraya göre Hafıza Kartları gelişimi...

1. CF ( Compact Flash) ( Nikon - Canon mak.)
2. MMC (Multimedia Kart) ( Kodak ve dig.)
3. SD ( Secure Digital ) ( Kodak ve dig. ve mp3Playerler vs.)
4. Memory Stick ( Sony in standartı Video kam.dada kullanılıyor)
5. XD Kart ( Olympus ve Fuji Film)

Senin makinan ne bilmiyorum...(MS des
CF en eski standart...Farklı üreticiler tarafından üretiliyor...
MS daha yeni...fakat sadece SONY in ürettiğini biliyorum..

Tarih: 1 Haziran 2004, 11:36 - İp: yok
blnf717
blnf717 (üye)
Bolu / Amatör

Bu ikisini kullanan sadace Sony F828 var. Iki karttan hangisi isine geliyorsa onu al. Fototagraf kalitesi bakimindan hic birsey degismez. memory stick niye pahali sony e sor. Fazla üreticisi yok o yüzdendir. Birde memory stickleri sony ler disinda hic bir makina kullanmaz.Yani biraz tekel gibi bir sey. 512 MB Memory Stick esittir 512 MB CF. Mem.Stickleri Sony disinda üreten firmalar da var. Sandisk, Lexar. yada markasi olmayan.Markasizlara pek yanasmani tavsiye etmem. Ama Lexar ve SanDisk gibi markalar Sony e alternatif iyi markalardir.Sorun cikarmazlar.

#blnf717' tarafından 01.06.2004 14:27:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Haziran 2004, 14:24 - İp: yok
crussor
crussor (üye)
İstanbul / Meraklı

İlgilendiginiz için sağolun arkadaslar; blnf 717 ve abice. Gercekten cok yardımınız oldu. Ayrıca tanıstığıma da memnun oldum. Fakat aklıma takılan bir şey var: Ben bu kartları resim medyası veya kayıt dosyası hariç bilgisayarlar arası bilgi takasında da kullanabilir miyim? Ve eğer kullanılabiliyorlarsa hangisi daha kullanışlıdır? (hız, bağlantı açısından)
Siz hangi kartları kullanıyorsunuz, memnun musunuz?

Tarih: 1 Haziran 2004, 17:15 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

crussor
Bende KodakCX6330 var... MMC ile SD kullanma seçenekleri var.. SD MMC ye göre daha yeni bir teknoloji ve ismindende anlaşılacağı gibi daha güvenli (SD-SECURE DIGITAL).. SD kartları ULTRA (Dosya yazma ve okuma hızı daha fazla) denilen yeni çeşitleride var..MP3 Playerlerde vs. SD kart yaygın olarak kullanılıyor...(imkanları daha geniş)
MS- Sony in bütün yeni ürünlerinde (dig.fot.mak. video kamera,bilgisayarlar,notebook..vs) kullandığı bir standart..Sony Notebookun varsa MS doğal olarak tek alternatif, ek çözümlerle SD kartı okursun... Yatırımların SONY markası ise MS , aksi halde SD kart diyorum...(Bilgisayarcı olarak)

Tarih: 2 Haziran 2004, 08:51 - İp: yok
tungsten
tungsten (üye)
İstanbul / Meraklı

Data transfer hizi memory sticklerin cf cardlara gore daha hizlidir.

Memorystick pro ise memorysticke gore hizlidir.

Tarih: 27 Haziran 2004, 10:22 - İp: yok
  • 1