alimallah
alimallah (üye)
İstanbul / Amatör

Lcd Ekran Tavsiyesi

Yeni bir masaüstü bilgisayar alacağım. Yer sorunu yüzünden monitörü LCD olsun istiyorum. 400 dolar civarı ekran tavsiye eder misiniz?
İlgilenen herkese teşekkürler.

Tarih: 28 Haziran 2006, 13:50 - İp: 212.***.**8.75
denizdemirbas
denizdemirbas (üye)
Yalova / Reklam Fotoğrafçısı

LCD KALİTESİ SONY VAİO LAPTOPTA DA BELLİ OLUYOR.SONY LCD TAVSİYE EDERİM

Tarih: 17 Ekim 2006, 11:57 - İp: 85.***.**5.247
nikomaniaa
nikomaniaa (üye)
İçel / Amatör

merhaba arkadaşlar,
nihayet ben lcd monitörümü aldım (14-10-2006)darısı alimallah arkadaşımızın başına.
tercihimi uzun uzun araştırmaların sonucunda sony den yana kullandım.
Sony 17" SDM-E76D beklentilerimin üstünde bir lcd monitör.
hoparlör veya başkabir ayrıntıya kapılıpta iyiki başka bir monitör almamışım.
tek kelimeyle usta işi.
selamlarımla.

Tarih: 17 Ekim 2006, 12:28 - İp: 88.***.**9.104
sadan1
sadan1 (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

BENCE FORMU BOŞUNA MEŞKUL EDİYORSUNUZ KAÇ AYDIR FORMUUZ ORDA DURUYOR VE HALA ALAMADIYSANIZ ALMAYA NİYETİNİZ YOK DEMEKTİR. GİDİN BİR BİLGİSAYAR MAGAZASINA PARANIZ CEBİNİZDEYSE 400$ ÇOK İYİ LCD ALA BİLİRSİN . BUNU BURDA YER TEŞKİL EDEREK ÇÖZEMEZSİNİZ

Tarih: 17 Ekim 2006, 15:50 - İp: 85.***.**0.153
alimallah
alimallah (üye)
İstanbul / Amatör

nikomaniaa,
temur 21, ilginize çok teşekkür ederim.
Sayın sadan 21 size de teessüf ederim.
Bilgi istediğim bir forum konusu açtım ve arkadaşlar yardımcı oldular. Olmaya da devam ediyorlar. Bu forumdan en başta ben olmak üzere bir çok arkadaşım bilgi edinmiştir. Öyle sanıyorum ki bilgi sunan arkadaşlar, bir çok arkadaşı doğru ürüne yönlendirmiştir.
İnsanlar yeterli bilgi geldiğinde yada belirli bir süre geçtiğinde, açtıkları konuyu siliyorlar mı?
Donanım ana başlığı altında "ışık kutusu" konusu, 12 Aralık 2003'den beri duruyor. Şimdi bir arkadaşım o konuyu tıklayıp cevap verse ve konu bu güne taşınsa, o konuyu ilk kez açan arkadaşın olayla ilgisi nedir?
Sizi insaflı olmaya davet ediyorum.
Saygılar

#alimallah' tarafyndan 17.10.2006 16:41:54 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Ekim 2006, 16:38 - İp: 212.***.**8.75
nikomaniaa
nikomaniaa (üye)
İçel / Amatör

merhaba arkadaşlar ilginç bir gelişme yaşadım ve sizlerle paylaşmak istiyorum.
yaklaşık 10 gün önce uzun araştırmalar sonucunda sony SDM E76D lcd monitör aldığımı belirtmiştim ve gayet memnundum.
iki gün önce yine netfotonun başında fotolara bakarken inanılmaz çoklukta dot bright yani ÖLÜ PİXEL ile karşılaştım.tabir yerindeyse kan beynime sıçradı.sayılmayacak kadar fazlaydı irili ufaklı 25-30 kadar belki dahada fazla saydığımı hatırlıyorum evet yanlış duymadınız 25-30 adet ten daha fazla.
lcd yi kaptığım gibi mersin artı bilgisayara getirdim.
durumu izah ettim öcce inanmak istemediler teknik servis monitörü bağlayıp ekran görüntüsünü siyah yaptı gördüklerine kendileride inanamadılar.
SONY SDM E76D nin hertarafı ÖLÜ PİXEL kaynıyordu.
durum karşısında lcd yi hemen iade aldılar.
bu durumu daha önce fark etmemem imkansız.lcd nin her karesini didik didik edip ölü pixel kontrolü yapmıştım.
bu başıma gelen ilginç olayı sizinle paylaşmak istedim.
böyle bir sorunun sony de yaşanması beni çok üzdü.
adamlar yeni sony verelim dediler ben kabul etmedim.
yeni lcd siparişini SAMSUNG 19" 920N olarak verdim.daha öncede belirtttiğim gibi samsung benim ilk gözağrım.
hepinize selamlarımı yolluyorum.
böyle şeyler kimsenin başına gelmesin.
selamlarımla.

Tarih: 28 Ekim 2006, 18:49 - İp: 88.***.**5.157
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Daha önce de yazmıştım, sony ürünler gereksiz yere abartılıyor. Zaten sony nin lcd ekranları kendisinin ürettiğinden de emin değilim, mutlaka fason bir yerlere yaptırıyordur.

Ben philips almıştım "0" ölü piksel garantili. Uzun süredir kullanıyorum tek bir ölü piksel yok. Tek bir ölü piksel olsa dahi ekranı değiştirecekler.

Nikonmania sana da geçmiş olsun bu arada.

Tarih: 29 Ekim 2006, 16:27 - İp: 88.***.**4.12
nikomaniaa
nikomaniaa (üye)
İçel / Amatör

teşekkürler okyanus
daha yeni lcd elime ulaşmadı ama inşallah samsung 920n de böyle bir sorun yaşamam.
selamlarımı yolluyorum.

Tarih: 29 Ekim 2006, 19:17 - İp: 88.***.**0.94
guneyt
guneyt (üye)
Ankara / Amatör

Sony alırken üzerinde "made in Japan" yazmiyorsa uzak durmak lazım.

Ofis için iki yeni LCD alındı. Arkadaş Sony e96D, (19 inch 4ms) tercih etti bende Philips 200WB7 (20inch 8ms) aldim. Hatırlarsanız MVA ve TN panel farkını yazmıştım. Sony TN, Philips ise MVA kullaniyor. Sony leri beğenen arşadaşlara itafen neye göre iyi sorusunu sormak isterim. Biyerlerde bir Philips 200WB7'in görüntüsüne bakın derim, yok aslında bakmayın hiç eğer Sony sahibi iseniz moraliniz çok feci bozulur.

Arkadaşkar yeniden yaziyim, fotoraf bakacaksanız sakın ama sakın TN panel almayın. Arada inanılmaz fark var öyle böyle değil. MVA larin en büyük dezavantajı yüksek ms değerleriydi, genellikle 16ms gibi ama philips yeni 200WB7 si ile bunu 8ms yaptı, filmlerde de artık iyi.

Tarih: 16 Kasım 2006, 18:55 - İp: 213.***.**5.69