lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Hangi Tripod

Arkadaşlar iyi bir tripod almak isitiyorum..Slik 300dx, 340dx ve 500 dx ile manfretto 785b gibi 200 ytl yi geçmeyecek sağlam bir şey arıyorum..Hangisini tavsiye edersiniz..

Bir de maksiium yüksekliğini veriyorlar ama bu yükseklik asansörlü kısım ile mi yoksa o kısım açılmadan sadece ayakları açılması ile ulaşılan yükelik mi?..
Kullanan arkaşalrddan yardım istiyorum

Tarih: 2 Haziran 2008, 13:01 - İp: 88.***.**6.25
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Sevgili hata evet iki parça..Ve dediğiniz gibi söktüğümde yere baya bir yaklaşıyor..

Ama bu taşıma kapasiteesini kağıtlarını bulamadığım için bir şey diyemeyeceğim..Çok dağınıkım çoook

Tarih: 13 Haziran 2008, 12:45 - İp: 88.***.**9.86
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Doğrusu yazın deniz kıyısında kullandığım tripodumun sağa sola ve yukarı aşağı oynatma kafalarını sıkack edevatın paslandığını gördüm..

Sanırım bu kısımlar demirdi..Ve şimdi çok iğrenç gözüküyor..Bu aksamın da paslanmaz olmasını beklerdim.

Tarih: 8 Eylül 2008, 05:25 - İp: 88.***.**1.76
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Sefer hocam merhaba bu başlık ,yi olmuş çünkü ben de tam bu tripodu almayı düşünüyordum...

Üç soru :
1- Bu modeli alabileceğin en ucuz yer neresi(Tr'de) ?
2-Tripoddan bu kadar süre üzere genel memnuniyetiniz nedir?
3-Uzun ve ağırca tele lenslerde kullanma konusunu uygun görüyor musunuz? (1.200 gr-30cm ama lenste tripod yuvası var)

Tarih: 2 Kasım 2008, 20:41 - İp: 88.***.**2.100
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

1-Ben

http://www.tripodfoto.com/

dan almıştım.Başka yerlerde hem yoktu hem burası daha ucuzdu.Ama sen gitti gitmediden veya daha başka yerlerden bulabilirsin.Ayrıca

http://forum.netfotograf.com/tuketici_sorunlari.asp?msg_id=33356

a bakmanı tavsiye ederim.

2-Fazlası ile memnunum..Ayaklarının bağımsız hareket edişi, yere değecek kadar alçalabilmesi çok hoş.
Ancak sağa sola yatırma kolunun sağda olması zorluk çıkarıyor.
Ayrıca sıkıştıramaçları deniz kıyısında yaptığım çekimlerden sonra paslandı.
Bu oraların demir olduğunu gösteriyor.Ancak diğer taraflarında hiç bir sorun yok.
Ağırlığı ağır.ancak o kadar dağ dere tepe geziyorum hiç farketmiyorum.Ağırlığı sağlamlığına ve sarsılmazlığına işaret ediyor.

3-Kesinlikle uygun.10 kg taşıma kapasitesi var.Ayakları civi değil.Bir de civi olasa bu 1-2 kg daha artar.ama buna rağmaen yere oturtuğunuz zaman gayet güzel oturuyor.Sallanması mümkün değil yani..

Hocam umarım yardımcı olabilmişimdir.Başka sorularınız varsa onları da memnuniyetle cevplarım..

Tarih: 2 Kasım 2008, 21:37 - İp: 88.***.**3.184
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Ben bazı bazı doğa çekimlerinde kullanacağım (kuş,manzara) ama daha ciddi manada mimari çekimlerde kullanacağım.O bakımdan uygun aslında çoğu tripod ama şöyle bir lensim var lazut :
http://www.dyxum.com/lenses/detail.asp?IDLens=288

Bu lens için tripod giriş yeri ufak deniyor,eğer ki kendi tripod girişinden kullanamazsam makineden kullanacağım...Neyse çok da sorun olmaz herhalde bu...

Yalnız tripodfotoda bariz şekilde fiyat farkı fazla(her zaman böyle olduğunu iddia etmiyorum) bu ürün için.Dolar safsatalarından dolayı olabilir.

Şu an benm bulduğum en ucuz BURADA
Ankarada olduğumdan Sanfo kalkıp rahatça gidebileceğim bir yer...

Anne parasıyla doğumgünü hediyesi olarak aldıracağım için fazla para harcamak istemedim bu yüzden manfrotto kombinasyonları uygulamıyorum.

Tarih: 2 Kasım 2008, 22:59 - İp: 88.***.**2.100
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Tabi ki senin tercihin sevgili hocam..

Fiyatlarda zaten şu sıralr acaip bir artış var..

Ha bu arada sanfo fotoda slik500dx diye gösterilen foto gerçketen ona ait değil..

Biliyorsundur da gözden lkaçmıştır diye hatırlatayım dedim

Tarih: 2 Kasım 2008, 23:14 - İp: 88.***.**3.184
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Sanırım gözden kaçmış neyse artık uygun zamanımda Sanfoya giderim...

Tarih: 2 Kasım 2008, 23:27 - İp: 88.***.**2.100