baris2357
baris2357 (üye)
İstanbul / Amatör

Ekipman Önerisi

Merhaba arkadaşlar.Birkaç sıkıcı soru daha sormak durumundayım.İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

1-Tripod ve mafsallı başlık olarak ne önerirsiniz ?Really right stuff bh-55 mafsallı başlık öneriliyor.Karbon fiber tripod olarak ne önerirsiniz?

2-77 mm uv filitrem var geniş açı objektif için.Sizce geniş açılarda polarize filitre de kullanmalımıyım?Cevabınız evet ise hangi model ve marka önerirsiniz?

3-İstanbul ve yakın yerlerde çekim için önereceğiniz ideal yerler nereler?Özellikle manzara çekimleri için.

4-Omuz çantası olarak lowepro stealth reporter d 200 aw çanta almayı düşünüyorum.BU çanta iyi bir çantamıdır?Başka çanta öneriniz varmı?Makina ve 2-3 lens alacak bir omuz çantası düşünüyorum.

5-Hayyam dan ilk kez alışveriş yapacağım.Bana “fazla para versemde ,kaliteli hizmet ve satış sonrası destek “ konusunda önerebileceğiniz dükkan ve kişi önerebilirmisiniz?

Tarih: 25 Nisan 2007, 23:51 - İp: 88.***.**6.63
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Tripod olarak Manfrotto öneririm. 055 PROB çok iyi ve dengeli. Hafif olanı ise 055 MF3 (magnezyum fiber).
Kafa olarak çok çeşit var, inceleyin, kendinize en uygunu alın .. 322RC2 çok esnek, 484rc2 çok hafif. 410 hassas ayar.....
Geniş açı için ince kenarlı B&W öneririm.

Hayyam girişinde metro var, bilgili ve ilgili insanlar. Sattıklarının arkasında duruyorlar. Ayrıca tripod vs için Zoom'a bakın. Kamer ithalat'ta çok düzgün bir yerdir.

Tarih: 27 Nisan 2007, 15:05 - İp: 85.***.**8.17
baris2357
baris2357 (üye)
İstanbul / Amatör

Teşekkür ederim.Yarın gitmeyi planladığımdan zamanlamanız iyi oldu...

Tarih: 27 Nisan 2007, 18:40 - İp: 88.***.**0.32
  • 1