semper
semper (üye)
İstanbul / Amatör

Doğrudan İpod’a Aktarım

teknosa da gördüm fakat detaylı bilgi bulamıyorum orda çalışanlar da pek bilmiyorlar. anladığım kadarıyla fotoğraf makinemizi ve ipod u buna bağlıyoruz ve makineden direk aktarım oluyor

kullanan ya da bilgisi olan varsa bir yorum yapsın lütfen, kalitesi nedir aktarım hızı vs...

Tarih: 29 Nisan 2006, 22:55 - İp: 85.***.**2.129
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

[URL=http://www.delkin.com/delkin_products_usb_bridge.html]>>> Buna

Tarih: 29 Nisan 2006, 23:32 - İp: 88.***.**2.253
semper
semper (üye)
İstanbul / Amatör

evet buna benzer ama sadece ipod icin galiba emin degilim
bahsettiğim ürün bu

sonucta aynı işi yapıyorlar ama teknik olarak ne durumdalar bilmiyorum kullanışlı gözüküyorlar özellikle uzun süre bilgisayarsız kalınacaksa şart gibi

Tarih: 30 Nisan 2006, 00:45 - İp: 85.***.**2.129
guneyt
guneyt (üye)
Ankara / Amatör

Piyasada bu işi yapan bir iki cihaz var. Baktıklarımın arasında en beğenileni Apple'in orjinal aksesuarı olan photo connector diye gecen cihaz. Amerika fiyati 24 dolar burada 50milyon civarında. Hız olarak usb2 kadar hızlı olmadığını soylüyorlar. Bunun avantajı diğerleri gibi büyük olmaması ve pilsiz çalışması. Bence ipod'u olan fotoğrafçı arkadaşlar için büyük avantaj.

Tarih: 30 Nisan 2006, 02:17 - İp: 85.***.**0.60
omerk
omerk (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

ipod 30 ve 60GB 5G (5.nesi) video modellerinde DFMden ipod'a aktarım mümkün.

ipod için ilave alınacak camera connector ara parçası bu işi görmekte.

çalışma şekli şöyle ;

Camera connector ipod'a takıldığında otomatik olarak ekrana kartı takınız diye bir yazı gelmekte. connectorun altında elinizdeki dijital makinanın USB kablosunun ucunu takacağınız yer bulunmakta.Bu USB ara bağlantıyı DFM ile ipod arasında sağladığınızda Fotoğrafları içeri aktar komutu belirmekte, onayladığınızda fotoğraflar ipod içinde DCIM adlı dosyaya kaydedilmekte. 1 GB belleğin aktarımı yaklaşık 25 dakika sürmekte. Bu oldukça yavaş bir süre ama ipodun diğer özellikleri ve taşıma açısından pratik olması bu yavaşlığı bi nebze affettirmekte.

Tabi bu işi yapan şu an en hızlı bu tip bir cihaz Epson P2000 multimedia viewer olup tek eksiği boyut ve ağırlığı.
Video oynatma, mp3 çalma mevcut ama menüleri özellikle mp3 için kısıtlı. Onun haricinde fotoğraf için geniş ekranı ile ve detaylı menüleri ile ideal.

ipod 30/60 GB Video cihazı DFM deki tüm fotoğrafları aktarmaktadır. ( Raw, Tiff, Jpeg ) Sadece Jpeg olanları kendi üzerinde gösterebilmekte diğer formatları göstermemektedir. Ama PC ye bağlayıp tüm aktarmış olduğunuz fotoğrafları bilgisayarınıza kaydedip görebilirsiniz.

ipod dan bilgisayara DFM den aktarılan fotoğrafları PC'ye aktardığınızda herhangi bir kayıp çözünürlük vs. değişikliğ yaşanmamaktadır.

Hemen hemen tüm djital fotoğraf makinaları (DFM) ipoda bağlanabilmektedir. Ben D200 ü bağlayıp çalıştırmaktayım.

Ömer K.

Tarih: 30 Nisan 2006, 10:31 - İp: 81.***.**9.38
semper
semper (üye)
İstanbul / Amatör

sanırım alacagım böyle bir şey. verdiginiz bilgiler ve ilgileriniz icin tesekkur ederim

Tarih: 30 Nisan 2006, 18:12 - İp: 85.***.**3.208
  • 1