foto hakan
foto hakan (üye)
Bursa / Stüdyo Fotoğrafçısı

D100 En İyi Fiyata Nasıl Alırım

stüdyoda kullanmak üzere nikon d100 makine almak istiyorum peşin para en uygun fiyata nereden bulabilirim.
Ayrıca stüdyoda fuji s7000 kullanan var mı neticesi nasıl yada stüdyo çekimleri için hangi makine daha iyi sonuç veriyor . bilen ve kullananların yardımcı olmasını istiyor herekese teşekklür ederim .

Tarih: 18 Haziran 2004, 15:45 - İp: yok
cannibal
cannibal (üye)
İzmir / Firma

olmaz yaaa !
simdide d70 i d100 den ustun makina yaptilar.Arkadaslar fotograf ve fotografcilik hakkinda bigiye sahipseniz yorum yapin,insanlari,yeni baslayanlari cok sasirtiyorsunuz.
(benim d70 im var,d100 um yok)

Tarih: 17 Kasım 2005, 18:40 - İp: yok
zerya
zerya (üye)
Şanlıurfa / Amatör

arkadaşlar bende yeni üyeniz şeyhmus amatör olarak bu işi yapıyorum benimde nikon d 100 üm var anlayamadım açıklarmısınız d 70 nasıl d 100 den iyi olabilir.

Tarih: 25 Aralık 2005, 13:28 - İp: 81.***.**5.159
crussor
crussor (üye)
İstanbul / Meraklı

Siz arkadaşların düşüncelerine dayanarak söyle bir fikir yürütmek istiyorum, hatam olursa lütfen uyarın :

Eğer makinayı stüdyoda kullanacak isem ben olsam d100 alırdım. Stüdyoda zaten paraflaş kullanacağımdan makinanın kendi flaş senkronizasyonun bir anlamı kalmıyor.

Ayrıca 8000 enstantane de:
1. Stüdyoda o hıza ulaşan bir şey çekemeyeceğiniz için ,

2. Makinaya gelen ışığı dengelemek gibi bir sorununuz olmadığından, (çünkü zaten yardımcı ışıklar ve paraflaşlar sizin elinizde)

gereksiz kalır.
Ayrıca stüdyoda makinanın biraz daha oturaklı olması gerekiyor, biraz daha ağır biraz daha sağlam. Zira uzun pozlama gerektiren fotograflarda tripodta çekim cidden insanı delirten bir olaydır, makinanın ağırlığı kısmen bunu biraz örter.

Tripodun bu ağırlığa dayanamama gibi bir ihtimal sorun olursa, ki son zamanlarda epey duydum, bu türden bir darbeye dayanabilecek bir makina olması gerekir stüdyoda kullanılacak ise...

Ama bu kadar artıdan sonra d100 ün fiyatıda bir kenarda aklınızda kalsın...

Eğer amatör olarak kullanacaksam, kişisel çekimlerim için ise ben olsam d70 alırdım.

Çünkü dış koşullar stüdyoya benzemez, ışığı siz belirleyemezsiniz, flaş senkronizasyonu yanınızda bir paraflaş taşıyamayacağınız için çok önemlidir.

Keza Enstantane de öyle, ben şu ana kadar az da olsa "keşke daha düşük hızlarıda olsaydı bu meretin..." dediğimi hatırlıyorum, tabii ki açık havada.

Ayrıca amatör için kullanıcı belki de en önemli kriterlerden biri fiyat/performans oranıdır.
Şimdiki fiyatları bilmiyorum ama ben makinamı aldığımda d70 ile d100 arasında neredeyse 500 dolar fark vardı.
Eğer stüdyoda kullanılacaksa belki değebilir bu farka, ama amatör kullanıcı için bence yalnış bir karar olur kanaatindeyim.
Saygılar.

Tarih: 25 Ocak 2006, 12:42 - İp: 85.***.**4.21
dakar
dakar (üye)
İstanbul / Amatör

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 19 Haziran 2006, 22:06 - İp: 81.***.**0.251
fotoadem
fotoadem (üye)
Gaziantep / Stüdyo Fotoğrafçısı

merhaba ben gaziantep ten foto adem elimde çok temiz d-100 var düşünürsenız görüşelim..msn adresim [email protected]

d-100 objektif 24/85 üzerinde

1500$ neden satıyorsun dersen d-200 aldım o elimde fazla oldugundan..selamlar saygılar...

Tarih: 9 Nisan 2007, 19:46 - İp: 81.***.**0.168
canflash
canflash (üye)
İstanbul / Firma

Uyarı

2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 9 Nisan 2007, 19:49 - İp: 81.***.**8.243
dakar
dakar (üye)
İstanbul / Amatör

selam,bende Amerikadan gelen yeni hiç kullanmadığım bir D100 Makina var,isterseniz satabilirim.

Tarih: 2 Ağustos 2008, 12:47 - İp: 85.***.**6.1
dakar
dakar (üye)
İstanbul / Amatör

Uyarı

Tarih: 2 Ağustos 2008, 12:47 - İp: 85.***.**6.1