kivilcim
kivilcim (üye)
İstanbul / Amatör

Case (housing ) Yardım

elimde iki adet fotograf makinası var birisi sony t7 diğeri mustek dv 5500 bunlar için case arıyorum fakat bulamıyorum t7 için en fazla 3 metre diğeri için zaten yok kendi case yapan veya yardımcı olabilecek biri varmı arastırdıgım caseler bana 300 doalr gibi rakamlara denk geldi yardımalrınzı bekliyorum 30 metreye kadar su geçirmez olması yeterlidir (serbest dalışla ilgileniyorum)

Tarih: 11 Ocak 2006, 16:34 - İp: yok
eacinci
eacinci (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili kıvılcım...gerçi sen de bulmuşsun ama, sony T7 için SPK-THA adresini verdiğim sitede 94 euro... fakat mustek dv 5500 için maalesef ben de h.case bulamadım...
iyi geceler...

http://www.digideep.com/english/digital/photo/camera/Sony/DSC-T7/34/2052
http://www.digideep.com/english/digital/video/camcorder/Mustek/DV5500/189/1718

Tarih: 11 Ocak 2006, 23:36 - İp: 81.***.**0.227
kivilcim
kivilcim (üye)
İstanbul / Amatör

engin abi teşekkür derim site için zira karaköyde biri var bedo die o hausing yapabilir die tahmin ediyorum fakat kendi yaptıgı hausingler normal hausinglerle aynı paraya gelior kalın plistik boru üzerine üzerine diş acılmış veya klipsle tutturulmuş polyuretan cam tarzı bı madde bunun içinde okadar para vermek istemiyorumbakalım oturup kendim yapmaya çalışcam sanırım buılursam hbrdar ederim msutek için seni

Tarih: 12 Ocak 2006, 11:25 - İp: 85.***.**7.118
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Kıvılcım arkadaşım, tavsiye etmesemde.... Kendin yapmaya kararlıysan ihtiyacın olan malzeme pleksi veya polikarbon dur... Tabela-Reklam işleri yapan esnaflardan parça olarak alabilirsin... Aman tabaka satmaya kalkmasınlar, polikarbonun tabakası; 210x600 cm pleksinin tabakası 150x200 cm dir... temin edemezsen benim yerim Gebzede Reklam ve Fotoğraf işlerini bir arada yapıyorum... Hoşçakal...

Tarih: 12 Ocak 2006, 12:17 - İp: 81.***.**7.13
eacinci
eacinci (üye)
İstanbul / Amatör

rica ederim kıvılcım...yalnız kendinin veya bir başkasının yapacağı housing ne kadar orijinali gibi olur bilemiyorum... sonunda makinayı kaybetmek riskide var ? mete arkadaşımın dediği gibi , sana polikarbon / pleksi tabaka halinde vermeye kalkarlarsa sakın alıyım deme.. buraya yaz bişeyler bulmaya çalışırız... polikarbon türü materyalleri düzgün bir şekilde ancak rezistansla (ısıtarak) kesebilirsin bu da oldukça zahmetli iştir haberin olsun.. tabii bir de yapıştırma işi var bunu.. bunların tek yapıştırıcısı bildiğimiz kloroform dur... yeni birşeyler çıkmışsa mete kardeşim bu işle meşgul olduğundan, nasılsa yazar..benim bildiklerimse bu kadar.. şimdilik kolay gelsin sana...

Tarih: 12 Ocak 2006, 12:27 - İp: 81.***.**0.227
kivilcim
kivilcim (üye)
İstanbul / Amatör

çok teşşekür ediyorum yarın gidip malzeme teymin etmeye çalışıcam oring nerden bulabilrim boyutlara göre bilgisi olan varmı poli karbonondeki seffaf tabaka oluyor sanırım

Tarih: 12 Ocak 2006, 13:06 - İp: 85.***.**0.170
mete007
mete007 (üye)

Tam açıklamadığım için bağışla kıvılcım.... Polikarbon; oluklu içi boş malzemedir, maketbıçağı yardımıyla kasebilirsin... Objektifin önüne gelecek bölüm için pleksi kullanman zorunlu (şefaf ve berrak olan odur).. Fakat pleksiyi elle kesmeye kalkma, maket bıçağının ucunu kırıp fırlatır... Daire testere yardımıyla kesimiş parçayı tabelacıları dolaşarak istediğin ölçüde bulmaya çalış...
Üzerinde çalışırken veya biryere taşırken pleksi'nin çizilmemesi için streç folyo bulundur.... sadece çekimden önce çıkarırsın... (pleksi kolay çizilir) Vallahi çok büyük zahmet.. Allah kolaylık versin.. Kıvılcım, Engin Abim ve herkese selamlar...

Tarih: 12 Ocak 2006, 14:40 - İp: 81.***.**7.100
mete007
mete007 (üye)

Hiç akla gelmeyecek sebepten sevaba giriyosun Kıvılcım...Pleksi, polikarbon yapıştırma konusunda ehil arkadaşı aradım, sayende bayramlaştık... Pleksinin kendisine has bir yapıştırıcısından bahsetti.. koyu kıvamda olduğundan incelterek kullanıldığından.... Ancak nalburdan mı tabela-reklam toptancısındanmı sağlanıyor onu sonra öğrenebilicez... sanırım birkaç çeşidi var... pleksi ararken onuda araştırmalı derim.... ilave bilgi hala gerekli tabi.... Edindikçe ben ve diğer arkadaşların yazacağına emin ol.........

Tarih: 12 Ocak 2006, 15:04 - İp: 85.***.**2.114
kivilcim
kivilcim (üye)
İstanbul / Amatör

gzl gzl saolun bakalım bukadar emek yapıp sonra eve akvaryum niyetine koymayalım

Tarih: 12 Ocak 2006, 16:03 - İp: 85.***.**8.137
eacinci
eacinci (üye)
İstanbul / Amatör

mete kardeşim neden kloroformu denemiyorsun? pleksi yapıştırmak için kesinlikle bire birdir.... ecza depolarından bulabilirsin enjektöre çekip ucuna takılı iğneyle de pleksilerin yapışacak kenarlarına uyguluyorsun.. yani tıpkı iğne yaparmış gibi !!!
sana da kolay gelsin kıvılcım... housing ini bitirir bitirmez haber ver bi bakarsın olmayan markalar için imalata başlarız?

Tarih: 12 Ocak 2006, 21:17 - İp: 81.***.**0.227
mete007
mete007 (üye)

valla kıvılcım kardeşim ben havlu atıyorum.. Çünkü olay tam bir tasarım işi...

http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=NavBar&A=search&Q=&ci=5237

sayfalarında görebileceğin birçok seçenek içinden bişeyler bulmak daha mantıklı... plexi yapıştırmada Engin abimizin tarifleri daha sağlıklı görünüyor.... Bir başka ihtiyacında tam isteyeceğin ölçüde iyi conta türü malzeme.... Saygılar .... Kayboluyorum.....

Tarih: 13 Ocak 2006, 11:50 - İp: 85.***.**4.241
  • 1