sayginm
sayginm (üye)
İstanbul / Amatör

Çanta Mı, Ultra-viyole Filtre Mi

aynen dediğim gibi. çanta mı, ultra-viyole filtre mi? önce hangisini almam daha mantıklı sizce. olympus 8080 model kamera aldım. sizce koruma olarak ilk hangisini almam lazım veya aklına gelen ilk ne alınmalı?!?

Tarih: 8 Haziran 2004, 12:10 - İp: yok
flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

çanta al makinayı koru sonra lensi

Tarih: 8 Haziran 2004, 12:18 - İp: yok
sayginm
sayginm (üye)
İstanbul / Amatör

teşekkür ederim. bende ilk başta çanta olarak düşünüyordum emin olmak için sizlere başvurdum..

Tarih: 8 Haziran 2004, 12:34 - İp: yok
peaceball
peaceball (üye)
İzmir / Amatör

TABİKİ FİLTRE Önce, hatta daha makinanın kutusu açılır açılmaz hemen uv filtreyi takmanızı öneririm. Makinelerin en önemli ve en değerli parçası objektifidir.Tek bir iz, silinmiş dahi olsa objektifin değerini düşürür. Uv filtreler 10 EU civarında yani çok ucuz. Ben makinemi almadan önce uv filtremi aldım , öyle gittim makinamı satın almaya. Hiç açılmamış bir kutu istedim, ve objektifin kapağını açar açmaz, uv filtremi taktım.Şimdi kafam rahat, su bile sıçrasa umurumda değil.

Tarih: 13 Mayıs 2005, 22:39 - İp: yok
macromurat
macromurat (üye)
İstanbul / Firma

çanta alman lazım çanta doğru adres

Tarih: 6 Haziran 2005, 00:13 - İp: yok
gediz-
gediz- (üye)
İzmir / Amatör

filtren fotoğrafını korur makinanı değl,ultra viyole filtre alıp fotolarındaki farklılıkları görcek kadar geliştiysen artık,çantan olmaması üzgünüm çok ayıp,üç ayakmı,filtre mi diye sorsan anlıyacağızda senin kiside çok mantıksız be arkadaşım!

Tarih: 6 Haziran 2005, 02:47 - İp: yok
gediz-
gediz- (üye)
İzmir / Amatör

ultrayı objektif koruması olarak algılıyorsanız diyecek bişeyim yok artık!!!makinayı emniyete almdıktan sonra(hasar görmüş makinaya) ultralı sağlam objektif taksan neolur artık...

Tarih: 6 Haziran 2005, 02:54 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

Arkadaşlar bir tarihe bakar mısınız?

Tarih: 18 Haziran 2005, 22:33 - İp: yok
analog
analog (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar öncelikle fotograf gibi bazı masrafları olan bir uğraşı göze almış insanlar olarak böyle bir konu açmanız abes.Ama madem açıldı biraz değinelim.Elinizdeki herhangi bir çantayla makinanızı darbeden koruyamasanızda tozdan,sıcaktan ve nemden koruyabilirsiniz.Ancak objektifinizi uv siz korumanız sözkonusu değil.Ama çantanın ve uv nin veya skylight ın aynı anda alınması lazım.Makinayı alırken...

Tarih: 19 Haziran 2005, 22:55 - İp: yok
hurkaan
hurkaan (üye)
İstanbul / Amatör

Birşey sormak istiyorum kodak z740 ım var. Buna deklanşör kablosu takılabilir mi? takıcak yeri yok gerçi ama =)

Tarih: 24 Ocak 2006, 11:24 - İp: 213.***.**0.8
ozzyalp
ozzyalp (üye)
İzmir / Amatör

Makinenin muhtemelen bir muhafazası vardır zaten aldığında. 8080 yanında koruma kılıfı ile birlikte veriliyor. Ayrıca bu iki seçenek aralarında tercih yapılması gereken seçenekler değil. UV filteyi 10-15 milyona alabilirsin. Yani ikisini birden almak çok da zor değil sanırım. Yine de sen bilirsin.

Tarih: 24 Ocak 2006, 12:23 - İp: 81.***.**8.239