gelincik
gelincik (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 20 D Sensör Temizliği

MerhabalaAYGILARIMLAr,
Sensör temizliği hakkında bilgiye ihtiyacım var. Bu temizliği kendimi de yapabilir miiz? Nelere dikkat etmek gerekir.
Sevgi ve s

Tarih: 6 Ağustos 2005, 13:34 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selam gelincik..
bu konu hakkinda daha once de konusmustuk forumda.. burada

Tarih: 7 Ağustos 2005, 00:12 - İp: yok
gelincik
gelincik (üye)
İstanbul / Amatör

Teşekkürler bilgi için. Mayıs ayında yapılan forumu okudum. Ancak çok da detaylı biligiler bulamadım. Bahsi geçen siteyi ve diğer siteler hakkında bilgim var. Merak ettiğim husus, sensör üzerine toz yerine lekeler de mevcut. Bunu bizzat kendisi temizleyen var mı? Benim aradığım bilgi bu temizliği bizzat yapan birirnden bu detayları öğrenmek. Yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkürler.

Tarih: 7 Ağustos 2005, 12:47 - İp: yok
ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Bizzat kendin temizleyebilirsin: ben temizledim aam istediğim gibi temizleyemedim. sana tavsiyem İstanbuldaysan Özgür foto tekniğe git ve özgür beye makineni teslim et. sana bu konuda oldukça yardımcı olacaklardır.

Tarih: 28 Ağustos 2005, 02:03 - İp: yok
gelincik
gelincik (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba Ceko,

bilgi için çok teşekkürler. Geçen zaman içinde sensörü temizlettim. Bu arada uzun araştırmalar sonunda da bilgilere ulaştım. Önce makinayı temizlettim arkasından nasıl yapıldığını da öğrendim. Malzemelerin bir kısmını yurtdışından getirttim. Bir kısmını da buradan aldım.
malzemeler Sirkeci'de Kamer Ticarettesatılıyor

Bu konuda soruları olan arkadaşlar olursa seve seve yardımcı olmaya da hazırım...

Tarih: 29 Ağustos 2005, 11:35 - İp: yok
çotanak
çotanak (üye)
Giresun / Amatör

bu bilgilere ihdiyacım vardı hepinize sonsuz teşekkürler
salıklı günlerde kazancınız bol olsun

Tarih: 11 Eylül 2005, 07:07 - İp: yok
cagrig
cagrig (üye)
İzmir / Amatör

İzmirde nerde temizletebilirm. Yardımcı olursanız sevinirim.

Tarih: 2 Nisan 2006, 00:14 - İp: 85.***.**1.95
otekinsen
otekinsen (üye)
İzmir / Amatör

Kemeraltında, Kemer Plazanın 2.katında Piramit diye bir yer var. Orada yapıyorlar. Ama hiç tecrübe etmedim.

Tarih: 10 Nisan 2006, 13:18 - İp: 213.***.**9.253
  • 1