omurde
omurde (üye)
İstanbul / Amatör

300d İçin Lens Tavsiyesi

Herkese Merhaba ...

300D için tafsiye edebileceğiniz lensler nedir....özellikle doğa fotoğrafı çekmek istiyorum.....(yakın ve uzak çekim) makine ile gelen 18-55 var ancak takdir ederisnizki yeterli değil ....iki farklı ölçüde lens mi? yoksa dediğim özellikte resimleri çekmek için tek bir lens yeterli olur mu ? hangisi ? ..birde elimde canon pro1 var onu hiç kullanmadım 300d ye tercih etmelimiyim sizce?

bilgilerinizi paylaşırsanız DSLR makineye geçmiş birine gerçeketen çok yardımcı olmuş oılacaksınız...
şimdiden teşekkürler......

Tarih: 31 Mayıs 2005, 21:00 - İp: yok
ugur photo
ugur photo (üye)
Ankara / Firma

bence, 17-85 EF-S IS yi bir düşün! efs olduğu için 17 mm. senin için geniş bir açı,85 ise iyi bir zoom,hem de image stablizer var (görüntü sabitleyici) ama biraz pahalı,800€...

saygılar

Tarih: 31 Mayıs 2005, 21:23 - İp: yok
omurde
omurde (üye)
İstanbul / Amatör

söylediğiniz lens biraz pahalı geldi ..daha düşük fiyatta önerebileceğiniz başka lens varmı dır?

Birde lens lerin yanında yazan bazı kısaltmalar var mesala birini siz yazmışsınız...
IS (image stablizer)
DIF .... DC .....ED-IF .....DG-DF.....ED-IF.....AT-X..... bunların açılımları nelerdir bu konudada bilgi verirseniz sevinirim ..

Teşekkürler

#omurde' tarafından 31.05.2005 22:23:49 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 31 Mayıs 2005, 22:28 - İp: yok
marlboro
marlboro (üye)
İstanbul / Meraklı

Acıkcası dogadan dogaya degisir
mesela manzara cekmekten hoslanırsanız geniz acı
mesela hayvan cekmek isterseniz dar acı (200-300mm den baslayanları tavsiye ederim)
mesela cicek bocek cekecekseniz macro
ne cekmek istediginize gore degisir

Tarih: 1 Haziran 2005, 22:30 - İp: yok
omurde
omurde (üye)
İstanbul / Amatör

benim tek lens alma hakkım olduğunu düşünürsek...

18-200 mm genel anlamda benim işimi görecekmidir?

Tarih: 1 Haziran 2005, 23:04 - İp: yok
gezgin
gezgin (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

17-85 gibi geniş açılı bir zoom lense image stabilizer için 800euro vermeye kesinlikle değmez. bence canon'un orta sınıf 70-300mm bir lensini al. çok pahalı gelirse sigma'nın lenslerini incele. sigma 70-300 yaklaşık 150-200$ bir de APO olarak ışık kusurları en aza indirgenmiş modeli var, o da yaklaşık 250-300$... eğer imkanın varsa sigma 70-300 APO lensi şiddetle tavsiye ederim...

Tarih: 3 Haziran 2005, 03:03 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selam omurde..

tabii ki isini rahatlikla gorecektir.. cunku hem genis aciya sahip olacaksin hem de telezoom'a.. zaten bu lensi o amacla cikardilar piyasaya..
boyle bir lens alarak pro1'a gore daha fazla zoom kapasitesi de olacak makinenin; daha kaliteli cekimler.. yalnizca video cekebilme ozelliginden odun vermis olacaksin.. ama eger ki fotograf makinesini fotograf cekmek icin aliyorsan cok iyi bir tercih yapmis olacaksin..

Tarih: 3 Haziran 2005, 21:31 - İp: yok
retina
retina (üye)
Ankara / Amatör

omurde arkadaşım merhaba ...

arkaşım diyorum aynı kaderi faylaşıyoruz onun için..
aynı sorunu bende 350D alınca yaşadım ama kısa bir süre
canonda 75/300 IS diye adlandırılan şahane bir lens var dene bence bir satıcıya git bak gör eminim işini görecektir ..

geniş açıyla ilgili bir sorunun zaten yok çünki elindeki lens yeterli olacaktır....

saygıyla kalın ...

Tarih: 4 Haziran 2005, 10:51 - İp: yok
omurde
omurde (üye)
İstanbul / Amatör

Telephoto EF 75-300mm f/4.0-5.6 EF IS (Image Stabilizer) USM Autofocus Lens almaya karar verdim , alıp kullandıktan sonra tecerübelerimide paylaşırım ..............
Herkese verdiği bilgiler için Teşekkürler....özellikle retina sana

Tarih: 7 Haziran 2005, 09:47 - İp: yok
  • 1