fiyonkmakarna
fiyonkmakarna (üye)
İstanbul / Meraklı

2 Makine Arasında Kart Değiş Tokuşu

d90 ve d300üm var.
zaman zaman çekim esnasında kartları değiş tokuş yapsam 2 makine arasında,görüntüde problem olur mu?
d90da kullandığım kartı d300de iken bilgisayara aktarmam sorun olur mu?
zaman zaman aceleden telaştan kartlar birbirine karışabiliyor nadiren de olsa,böyle durumlar için sordum.soruma yönelik net cvp verilirse sevinirim.
şimdiden teşekkürler yardımcı olan arkadaşlara

buna da cvp vermek isteyen olursa diye diğer sorularım,

d300 var bende.ilk aldığımda ekranda pek çok netleme noktası görebiliyordum pek çok kutucuk.şimdi göremiyorum tek bir netleme noktası,kutucuğu var.neyi düzeltmem gerekiyor eskiye dönmesi için acaba.bir de çektiğim fotoları incelemek istediğimde büyük değil küçük hallerini görebiliyorum,tam ekran görmek için zoom tuşuna basmam gerekiyor her seferinde.ne yapmalıyım?

#fiyonkmakarna' tarafından 13.08.2012 11:10:13 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Ağustos 2012, 11:03 - İp: 88.***.**2.167
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

İki makine arasında kart değiştirebilirsiniz.
Ben Nikon ve Canon arasında bile değiştirdim. Her makine kendi dosya sistemnini açıyor.

İkinci sorunuz netleme noktaları seçimi ile ilgili. Eskiden çok nokta seçişi iken şimdi tek nokta seçmişsiniz.
Makinenizin kitapçığına göz atın.

Tarih: 14 Ağustos 2012, 02:04 - İp: 85.***.**6.131
ozturert
ozturert (üye)
İstanbul / Meraklı

Iki makine arasinda kart degistirmek cok sorun olmaz, yalniz iki makinenin renk profilleri farkliysa olay biraz karisabilir. Ornegin D300le cektiginnizi sandiginiz bir fotografi D90'la cekmis olabilirsiniz bu da ciktilara etki edebilir.

Tarih: 14 Ağustos 2012, 10:46 - İp: 125.***.**5.243
fiyonkmakarna
fiyonkmakarna (üye)
İstanbul / Meraklı

çok teşekkür ediyorum değerli yanıtlarınız için.
netleme noktası sorununu da dilerim çözebilirim.kitapta netlemeyle ilgili bölümleri incelemeye,bulmaya çalışayım bi bakayım...

Tarih: 14 Ağustos 2012, 20:53 - İp: 88.***.**2.87
  • 1