huntere
huntere (üye)
İzmir / Amatör

055xprob+808 Rc4 Pro Önerirmisiniz?

d200 için tabi şu an 18-200 kulanıyorum ama tele lensde alıcam ona göre önerirmsiniz ?bir de 055xproB kesin alıcağım da buna 804 rc2 ile 808rc4 arasında kaldım?

Tarih: 24 Temmuz 2008, 15:10 - İp: 78.***.**9.76
yasinusta
yasinusta (üye)
Kocaeli / Amatör

Gidin Zoom İthalat'a ve ikisini de deneyin. Karar vermeniz epey kolaylaşacaktır, inanın.

Tarih: 24 Temmuz 2008, 23:58 - İp: 88.***.**8.251
xayder
xayder (üye)
Muğla / Amatör

Merhabalar bende yeni başlık açmadan hazır başlık varken danışayım dedim, 1 hafta içinde 40d mi alacağım allah kısmet ederse, yanında da tamron 17-50 f2.8 olacak, daha çok gökyüzü manzara fotoğrafları çekmekteyim bodrum da yaşıyorum malum tepeli inişli çıkışlıdır her yer burada yeri geldiğinde tepelere çıkıp fotoğraf dahi çekmek istiyorum ve bir kez alıp yıllarca kullana bileceğim bir tripod olsun istiyorum bu sebeple epey tripod araştırdım uzun vadede değiştirmem gerekmeyecek ve kalitesi ile beni asla hayal kırıklığına uğratmayacak bir tripod+başlık ve yanında da çanta seçmek istedim.Araştırmalarım sonucunda 3 tripod ve 3 adette başlık kafamda yer etti fakat bunları hangisi daha tatmin edici ve avantajlı olacağına karar veremediğim için size danışmak istedim.

Tripod Ayakları;

Manfrotto 055XDB Profesyonel Tripod

Manfrotto 190XPROB Profesyonel Tripod

Slik Pro 700 DX Profesyonel Tripod

Tripod Kafaları;

Manfrotto 486RC2 Compact Ball Head

Manfrotto 488RC2 Compact Ball Head

Manfrotto 804RC2 Basic Head

Çanta;

Lowepro Mini Trekker AW Sırt Çantası

Tripod ayağından beklentim sağlam olması taşıması kolay ve ayakları iyi basıp sarsılmaz.

Tripod kafasından beklentim öne, arkaya, yanlara 360 derece dönmesi ve mümkünse sağa sola yatması, mutlaka kilit sistemi olmalı.

Çantadan beklentim 70-300,50mm,17-50 lensleri, 40d bodysini içine rahatlıkla koyabilmem ve ek olarak tripod u bir şekilde takabileceğim-asabileceğim şekilde olması, su geçirmemeli, mutlaka sırt çantası olmalı.

Birde su terazisinin tripod ayağında bulunması mı yoksa kafasında olması mı daha işime yarar?

Eğer yeni giriş yapacak biri için bu ekipmanları çok görüyorsanız mümkünse söylediğim beklentilere göre ekipmanlar tavsiye edermisiniz.

Tarih: 20 Eylül 2008, 13:23 - İp: 88.***.**0.54
  • 1